Wypowiedzi Klientów

(...) Badania rekrutacyjne w pełni spełniły nasze oczekiwania.

NASK Dyżurnet.pl

 

(...) Polecamy firmę "Psychodiagnostyka" jako kompetentnego i solidnego wykonawcę badań psychologicznych kandydatów na pracowników.

Mitsubishi Motors

 

(...) Wyniki badań rekrutacyjnych – patrząc z perspektywy czasu – okazywały się trafne i bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji kadrowych, dlatego polecamy „Psychodiagnostykę” jako wartościowe wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników.

Babka Medica

 

(...) Pieniądze zainwestowanę w te usługi to jedna z najepszych inwestycji w mojej firmie, to inwestycja w odpowiednich ludzi (...)

Arkada Budownictwo

 

(...) Rekomendujemy "Psychodiagnostykę" jako skuteczne i rzetelne wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników (...)

Partner XXI Sp. z o.o.

 

(...) Badania są wykonywane z dużym zaanagażowaniem i zrozumieniem potrzeb spółki. Wyniki badań są bardzo pomocne w procesie zarządzania kadrami (...)

Akademia Uśmiechu/ Eduservice

 

+więcej

Facebook - Lubię to!
Newsletter
Po wpisaniu adresu będziesz powiadamiany o nowościach.
Aktualności
 • 2016-11-07 10:44

  Artykuł "Dobra zasada ograniczonego zaufania" w Newsweek PSYCHOLOGIA

  W nowym numerze Newsweek EXTRA PSYCHOLOGIA (nr 7/2016) został opublikowany artykuł Wojciecha Wyplera pt. "Dobra zasada ograniczonego zaufania" poruszający problem nieuczciwych zachowań w relacji pracownik - pracodawca. Zapraszamy do lektury!

 • 2016-09-16 10:22

  "Anatomia zdrady" w Polsat News 2

  Informacja wydawcy programu "Prawy do lewego, lewy do prawego":

   

  15 września 2016. Afera warszawska zatacza coraz szersze kręgi. O mapie stołecznej reprywatyzacji opowiada Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". W drugiej części programu o tym, skąd się bierze niewierność i czy da się przed nią obronić. Gościem Witolda Jurasza jest Wojciech Wypler, ekspert psychologii kłamstwa, autor „Anatomii zdrady".

 • 2016-08-23 17:27

  Anatomia zdrady

  14 września to data premiery wydawniczej książki Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka ukazuje się nakładem MUZA SA.

   

  Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.

 • 2016-05-04 14:06

  Raport firmy MBC Smart: REKRUTACJA I RYNEK PRACY 2016. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

  Niniejszy raport ma za zadanie pokazać prognozę sytuacji na rynku pracy w 2016 roku...

 • 2016-04-18 08:39

  Między bezpieczeństwem a wolnością

  W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW konferencja pt. Między bezpieczeństwem a wolnością. Profilaktyka społeczna jako zadanie polityk publicznych...

 • 2015-09-02 09:06

  Interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”

  W dniach 24-25 września 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”.

 • 2015-04-08 09:43

  XIX Międzynarodowa Konferencja. Etyka w życiu gospodarczym.

  W dniach 7-8 maja 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego XIX edycja konferencji „Etyka w życiu gospodarczym”.

A A A

Trzy gospodynie wyrolowały bank na miliony

2012-11-17 15:08

W lubelskim wydaniu gazety wyborczej znalazł się ciekawy reportaż pt. "Trzy gospodynie wyrolowały bank na miliony" (Karol Adamaszek, Jacek Brzuszkiewicz, 17.11.2012).

 

Jedna z trzech nieuczciwych pracownic, które wyprowadziły z placówki Banku Spółdzielczego ponad 400 tys. zł, tak tłumaczy się w prokuraturze: "Nie pamiętam, kiedy z koleżankami zaczęłyśmy pożyczać. Jak miałyśmy trochę grosza, to oddawałyśmy. Zapisywałyśmy to na karteczkach, żeby to trochę kontrolować. Potem to wszystko trochę się nam rozjechało. Kiedy manko wyszło na jaw, przeraziłam się, że tych pieniędzy jest aż tyle".

 

Autorzy reportażu próbują wyjaśnić w jaki sposób doszło do przestępstwa: "W aktach znajdujemy precyzyjnie opisany mechanizm przestępstwa. Księgowa, inspektorka i kasjerka dogadały się jeszcze w 2004 r. Na początku z kasy banku brały niewielkie kwoty: 200, 300 złotych, bo nie starczało im do pierwszego. Kiedy otrzymywały pensję, wszystko spłacały. Szybko zorientowały się, że jeśli będą brać więcej, to i tak nikt tego nie zauważy, bo urzędowski bank miał swoje, niezmienne od lat zasady. Jak już w ogóle miała być tam jakaś kontrola, to z wyprzedzeniem zapowiadana. Kobiety świetnie znały swoich klientów, wiedziały, że większość z nich to rolnicy, którzy nigdy nie prosili o wyciągi z konta. Tym bardziej nie mieli do nich dostępu przez internet. Wypłacały więc sobie gotówkę do ręki, a w kasie zostawiały fikcyjne polecenia wypłaty od właścicieli kont. Zanim wpadły w lipcu 2011 r. w ten sposób "obróciły" ponad trzema milionami! Te 433 tysiące złotych, o których wspominał tuż po zakończeniu kontroli prezes Gąsiorowski, to kwota, której "szajka" pań nie zwróciła."

 

Nie mamy więc do czynienia z zaplanowaną, dużą kradzieżą ale z rozciagniętymi w czasie małymi nieuczciwościami, które jedna po drugiej, w sprzyjających przestępstwu okolicznościach niedostatecznej kontroli ze strony pracodawcy (z artykułu dowiadujemy się, że w banku panowały familiarne stosunki - dyrektor oddziału uprzedzał pracowników o kontrolach a nawet udostępniał im login i hasło do swojego komputera), doprowadziły do powstania dużego manka.

 

Prezes banku dzieli się z dziennikarzami swoimi przemyśleniami: "Ciągle o tym myślę i chyba coraz więcej zaczynam rozumieć. Te panie niczym się nie wyróżniały, więc i ich kradzież także nie była spektakularna. Jak to sobie w głowie przeliczyłem wyszło mi, że one przez te siedem lat brały tylko 1,5-2 tys. zł na miesiąc. Mając rodzinę, domy i dzieci, czy to tak dużo? A układ miały idealny: księgowa, inspektorka, kasjerka. Nawzajem się kryły i wspierały."

 

Link do pełnego tekstu reporatażu: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,12864120,Trzy_gospodynie_wyrolowaly_bank_na_miliony__REPORTAZ_.html?as=2#ixzz2CUMEVbc8

 

 


 

 

W dziale Artykuły znajduje się tekst zatytułowany "Jak można badać uczciwość kandydatów?" dot. zagadnienia kwestionariuszowego pomiaru uczciwości a także artykuł pt. „Jak on mógł tak postąpić!?” w którym staramy się wyjaśnić dlaczego porządni ludzie mogą zachowywać się nieuczciwie.

 

W dziale Wypowiedzi dla mediów znajdują się nasze komentarze dotyczące problemu kradzieży pracowniczych, które pojawiły się w artykułach: "Wróg we własnym biurze""Kradzieże i oszustwa w pracy. Oto grzechy Polaków""Jak ukraść autostradę? Co znika z budowy?""Kradzieże pracownicze. Pociąg do jumy""Co czwarty pracownik okrada swoją firmę".