Wypowiedzi Klientów

(...) Badania rekrutacyjne w pełni spełniły nasze oczekiwania.

NASK Dyżurnet.pl

 

(...) Polecamy firmę "Psychodiagnostyka" jako kompetentnego i solidnego wykonawcę badań psychologicznych kandydatów na pracowników.

Mitsubishi Motors

 

(...) Wyniki badań rekrutacyjnych – patrząc z perspektywy czasu – okazywały się trafne i bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji kadrowych, dlatego polecamy „Psychodiagnostykę” jako wartościowe wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników.

Babka Medica

 

(...) Pieniądze zainwestowanę w te usługi to jedna z najepszych inwestycji w mojej firmie, to inwestycja w odpowiednich ludzi (...)

Arkada Budownictwo

 

(...) Rekomendujemy "Psychodiagnostykę" jako skuteczne i rzetelne wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników (...)

Partner XXI Sp. z o.o.

 

(...) Badania są wykonywane z dużym zaanagażowaniem i zrozumieniem potrzeb spółki. Wyniki badań są bardzo pomocne w procesie zarządzania kadrami (...)

Akademia Uśmiechu/ Eduservice

 

+więcej

Facebook - Lubię to!
Newsletter
Po wpisaniu adresu będziesz powiadamiany o nowościach.
Aktualności
 • 2016-11-07 10:44

  Artykuł "Dobra zasada ograniczonego zaufania" w Newsweek PSYCHOLOGIA

  W nowym numerze Newsweek EXTRA PSYCHOLOGIA (nr 7/2016) został opublikowany artykuł Wojciecha Wyplera pt. "Dobra zasada ograniczonego zaufania" poruszający problem nieuczciwych zachowań w relacji pracownik - pracodawca. Zapraszamy do lektury!

 • 2016-09-16 10:22

  "Anatomia zdrady" w Polsat News 2

  Informacja wydawcy programu "Prawy do lewego, lewy do prawego":

   

  15 września 2016. Afera warszawska zatacza coraz szersze kręgi. O mapie stołecznej reprywatyzacji opowiada Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". W drugiej części programu o tym, skąd się bierze niewierność i czy da się przed nią obronić. Gościem Witolda Jurasza jest Wojciech Wypler, ekspert psychologii kłamstwa, autor „Anatomii zdrady".

 • 2016-08-23 17:27

  Anatomia zdrady

  14 września to data premiery wydawniczej książki Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka ukazuje się nakładem MUZA SA.

   

  Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.

 • 2016-05-04 14:06

  Raport firmy MBC Smart: REKRUTACJA I RYNEK PRACY 2016. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

  Niniejszy raport ma za zadanie pokazać prognozę sytuacji na rynku pracy w 2016 roku...

 • 2016-04-18 08:39

  Między bezpieczeństwem a wolnością

  W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW konferencja pt. Między bezpieczeństwem a wolnością. Profilaktyka społeczna jako zadanie polityk publicznych...

 • 2015-09-02 09:06

  Interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”

  W dniach 24-25 września 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”.

 • 2015-04-08 09:43

  XIX Międzynarodowa Konferencja. Etyka w życiu gospodarczym.

  W dniach 7-8 maja 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego XIX edycja konferencji „Etyka w życiu gospodarczym”.

A A A

Kim jest typowy sprawca nadużyć?

 • Raport KPMG
  Raport KPMG
2011-06-27 13:12

Firma KPMG opublikowała wyniki badania pt. "Kim jest typowy sprawca nadużyć?" przeprowadzonego w 2011 roku (348 audytów dochodzeniowych przeprowadzonych przez firmy członkowskie KPMG w 69 krajach).

 

Naduzycia wykrywane są dzięki formalnym liniom zaufania (ang. whistleblowing), nieformalnym kanałom raportowania (ang. tipping-off) lub przypadkiem. Dzięki takim zgłoszeniom zidentyfikowana została ponad jedna trzecia przeanalizowanych przypadków nadużyć.

 

Z raportu wynika, że coraz więcej nadużyć popełnia wyższa kadra zarządzająca. Osoby na stanowisku Prezesa lub Dyrektora Zarządzającego były zaangażowane w 26% zidentyfikowanych przypadków nadużyć. Wskaźnik ten wzrósł w porównaniu do 11% podobnych przypadków zidentyfikowanych w poprzednim badaniu z 2007 roku.

 

Badanie wskazuje, że typowy sprawca nadużyć to mężczyzna w wieku od 36 do 45 lat, pracujący w dziale finansowym lub na stanowisku pokrewnym, związany z firmą dłużej niż 10 lat oraz piastujący wyższe stanowisko kierownicze.

 

"W odróżnieniu od tendencji globalnej, w Polsce i Europie Środkowej sprawca nadużyć częściej jest pracownikiem departamentu zakupów lub sprzedaży, niż finansów. Departament finansowy nierzadko jednak sankcjonuje działania sprawców” – zauważa Agnieszka Gawrońska-Malec, Starszy Menedżer w firmie KPMG.

 

W 61 procent badanych przypadków sprawca działał w porozumieniu z podmiotami zewnętrznymi lub w porozumieniu z innymi pracownikami wewnątrz firmy.

 

Jimmy Helm, lider Zespołu ds. Zarządzania Ryzykiem Nadużyć w Europie Środkowej i Wschodniej w firmie KPMG, komentuje wyniki badania w następujący sposób: “Zaobserwowany przez KPMG wzrost liczby nadużyć z udziałem przedstawicieli wyższej kadry kierowniczej powinien stanowić zimny prysznic dla firm na całym świecie. Skutki światowej recesji, ciągła presja na poprawę wyników i ambitne cele sprzedażowe, a także nacisk na redukcję kosztów, to środowisko, w którym muszą funkcjonować współcześni menedżerowie. Sytuacja ta powoduje, że niektórzy z nich sięgają po manipulację danych finansowych, co może być przyczyną zaobserwowanego trendu”.

 

Niestety firmy zdają się coraz częściej ignorować sygnały ostrzegawcze wskazujące na możliwość wystąpienia nadużyć. W 2011 r. firmy zareagowały na zaledwie 6 procent sygnałów ostrzegawczych o nadużyciach (w badaniu z 2007 roku odsetek ten wyniósł 24 procent).

 

Firmy również niechętnie informują o nadużyciach. Informacja o jedynie 23 procentach wykrytych nadużyć została podana do publicznej wiadomości a o 46 procentach zakomunikowana wewnątrz organizacji. W krajach Europy Wschodniej odsetki te są znacznie niższe i stanowiły odpowiednio 11 i 30 procent analizowanych przypadków nadużyć.

 

Link do raportu KPMG: http://www.kpmg.com/(...)/Analiza-globalnych-schematow-naduzyc.aspx