Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym instynktem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka i zadowolić nawet bardzo wybrednego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przymocowanego do stabilnego podłoża. Nieco bardziej wyszukaną alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, „domki” dla kotów – nasi pupile lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w pokojach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, obszyta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

furminator dla kota