Wypowiedzi Klientów

(...) Badania rekrutacyjne w pełni spełniły nasze oczekiwania.

NASK Dyżurnet.pl

 

(...) Polecamy firmę "Psychodiagnostyka" jako kompetentnego i solidnego wykonawcę badań psychologicznych kandydatów na pracowników.

Mitsubishi Motors

 

(...) Wyniki badań rekrutacyjnych – patrząc z perspektywy czasu – okazywały się trafne i bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji kadrowych, dlatego polecamy „Psychodiagnostykę” jako wartościowe wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników.

Babka Medica

 

(...) Pieniądze zainwestowanę w te usługi to jedna z najepszych inwestycji w mojej firmie, to inwestycja w odpowiednich ludzi (...)

Arkada Budownictwo

 

(...) Rekomendujemy "Psychodiagnostykę" jako skuteczne i rzetelne wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników (...)

Partner XXI Sp. z o.o.

 

(...) Badania są wykonywane z dużym zaanagażowaniem i zrozumieniem potrzeb spółki. Wyniki badań są bardzo pomocne w procesie zarządzania kadrami (...)

Akademia Uśmiechu/ Eduservice

 

+więcej

Facebook - Lubię to!
Newsletter
Po wpisaniu adresu będziesz powiadamiany o nowościach.
Aktualności
 • 2016-11-07 10:44

  Artykuł "Dobra zasada ograniczonego zaufania" w Newsweek PSYCHOLOGIA

  W nowym numerze Newsweek EXTRA PSYCHOLOGIA (nr 7/2016) został opublikowany artykuł Wojciecha Wyplera pt. "Dobra zasada ograniczonego zaufania" poruszający problem nieuczciwych zachowań w relacji pracownik - pracodawca. Zapraszamy do lektury!

 • 2016-09-16 10:22

  "Anatomia zdrady" w Polsat News 2

  Informacja wydawcy programu "Prawy do lewego, lewy do prawego":

   

  15 września 2016. Afera warszawska zatacza coraz szersze kręgi. O mapie stołecznej reprywatyzacji opowiada Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". W drugiej części programu o tym, skąd się bierze niewierność i czy da się przed nią obronić. Gościem Witolda Jurasza jest Wojciech Wypler, ekspert psychologii kłamstwa, autor „Anatomii zdrady".

 • 2016-08-23 17:27

  Anatomia zdrady

  14 września to data premiery wydawniczej książki Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka ukazuje się nakładem MUZA SA.

   

  Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.

 • 2016-05-04 14:06

  Raport firmy MBC Smart: REKRUTACJA I RYNEK PRACY 2016. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

  Niniejszy raport ma za zadanie pokazać prognozę sytuacji na rynku pracy w 2016 roku...

 • 2016-04-18 08:39

  Między bezpieczeństwem a wolnością

  W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW konferencja pt. Między bezpieczeństwem a wolnością. Profilaktyka społeczna jako zadanie polityk publicznych...

 • 2015-09-02 09:06

  Interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”

  W dniach 24-25 września 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”.

 • 2015-04-08 09:43

  XIX Międzynarodowa Konferencja. Etyka w życiu gospodarczym.

  W dniach 7-8 maja 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego XIX edycja konferencji „Etyka w życiu gospodarczym”.

A A A

Radzenie sobie z negatywnymi stanami emocjonalnymi

Zazwyczaj negatywny stan emocjonalny jest bardzo ważnym sygnałem, który powinniśmy odczytać i wykorzystać, aby skuteczniej kierować własnym życiem i w przyszłości nie doświadczać już dyskomfortu w podobnym nasileniu. Przykładowo, przygnębienie i smutek to emocje związane bardzo często z problemami w realizacji naszych celów. Gniew i jego odcienie (np. złość, irytacja, niechęć, niezadowolenie, rozdrażnienie) informują, że na zewnątrz nas dzieje się coś niepożądanego i dostarczają energii do zmiany tego stanu rzeczy. Niepokój i lęk to emocje wynikające z przewidywania problemów, które powinny wprowadzić nas w stan gotowości do radzenia sobie z nimi.

 

Jeżeli znaczenie negatywnych emocji zostanie uświadomione i właściwie wykorzystane (np. odpowiadając sobie na pytania: czego pragnę i jak mogę to osiągnąć? czego powinienem unikać w przyszłości? jaką lekcję mogę wyciągnąć z tego doświadczenia?, itp.) a złe samopoczucie w dalszym ciągu utrzymuje się i ogranicza Twoje możliwości, możesz:

 • Wybrać POZYTYWNY, PRZYJEMNY, WCIĄGAJĄCY temat i właśnie nim zająć myśli, na nim się skupić a następnie... przejść do działania i jego realizowania!
  (co dla Ciebie jest takim pasjonującym, odprężającym, przyjemnym tematem? o czym lubisz myśleć, marzyć? co uwielbiać robić?)

 

Podczas przeżywania negatywnych stanów emocjonalnych często stosowanym i całkowicie nieskutecznym sposobem radzenia sobie z nimi jest skupianie energii i wysiłków na "nie myśleniu" o tym, co wywołuje napięcie, przygnębienie, żal, itp. Takie postępowanie powoduje zazwyczaj powracanie do wywołujących negatywne stany emocjonalne tematów i trwanie lub nawet pogłębianie się złego samopoczucia.

 

Co wtedy robić?

 • Zbudować "ZASOBNY" stan emocjonalny, czyli wprawić siebie w najbardziej w danym momencie pożądany nastrój, stan ducha i umysłu.

 

Michael Argyle w książce pt. "Psychologia szczęścia" proponuje prostą i skuteczną metodę wywoływania pozytywnego nastroju oraz podwyższania zadowolenia z życia, która została szczegółowo zweryfikowana w licznych eksperymentach*:

 • Przypomnij sobie bardzo przyjemne wydarzenie z niedalekiej przeszłości.
 • Włóż w to ćwiczenie wysiłek i z jak największą dokładnością przypominaj sobie przyjemne doświadczenie przez kilkanaście minut.
 • Staraj się przywoływać konkretne obrazy.
 • Jeżeli to możliwe, wykonuj to zadanie w parach; lepszy rezultat uzyskuje się, gdy pary składają się z przyjaciół i rozmawiają twarzą w twarz, tzn. mogą obserwować swoje reakcje mimiczne. Jak to zrealizować w praktyce? Umów się na spotkanie z przyjacielem i rozmawiajcie o przyjemnych, pozytywnych, radosnych doświadczeniach (sięgaj przy tym głęboko, do konkretnych, wyraźnych wspomnień!).

 

Metoda zaproponowana przez Argyle'a przypomina technikę NLP (Programowania Neurolingwistycznego), która polega na wykonaniu serii konkretnych, następujących kroków:

 1. Zdecyduj jaki stan ciała i umysłu będzie dla Ciebie najbardziej pożądany (np. radość)
 2. Przypomnij sobie konkretne wydarzenie z przeszłości, w którym byłeś/łaś właśnie w takim stanie ciała i umysłu (np. wakacje nad morzem w 2005 r.)
 3. Wejdź do środka tych wydarzeń, tak jakbyś znów w nich uczestniczył/a.
 4. Daj sobie czas i przywołaj to wydarzenie, tak abyś zobaczył/a je bardzo wyraźnie.
 5. Przywołaj doznania w ciele, które wtedy miałeś/łaś. Usłysz dźwięki, które towarzyszyły temu wydarzeniu, poczuj zapachy, które wtedy czułeś/łaś.
 6. Spraw, żeby obrazy, które przywołujesz były większe i jaśniejsze niż w rzeczywistości.
 7. Sprawdź jak się teraz czujesz.

 


* Istnieje szereg sytuacji, w których przedstawione metody mogą być niewystarczające, nieskuteczne lub nawet niekorzystne, np. żałoba - poradzenia sobie z urazem i stratą, jaką jest śmierć bliskiej osoby, wymaga innego sposobu postępowania.