Wypowiedzi Klientów

(...) Badania rekrutacyjne w pełni spełniły nasze oczekiwania.

NASK Dyżurnet.pl

 

(...) Polecamy firmę "Psychodiagnostyka" jako kompetentnego i solidnego wykonawcę badań psychologicznych kandydatów na pracowników.

Mitsubishi Motors

 

(...) Wyniki badań rekrutacyjnych – patrząc z perspektywy czasu – okazywały się trafne i bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji kadrowych, dlatego polecamy „Psychodiagnostykę” jako wartościowe wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników.

Babka Medica

 

(...) Pieniądze zainwestowanę w te usługi to jedna z najepszych inwestycji w mojej firmie, to inwestycja w odpowiednich ludzi (...)

Arkada Budownictwo

 

(...) Rekomendujemy "Psychodiagnostykę" jako skuteczne i rzetelne wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników (...)

Partner XXI Sp. z o.o.

 

(...) Badania są wykonywane z dużym zaanagażowaniem i zrozumieniem potrzeb spółki. Wyniki badań są bardzo pomocne w procesie zarządzania kadrami (...)

Akademia Uśmiechu/ Eduservice

 

+więcej

Facebook - Lubię to!
Newsletter
Po wpisaniu adresu będziesz powiadamiany o nowościach.
Aktualności
 • 2016-11-07 10:44

  Artykuł "Dobra zasada ograniczonego zaufania" w Newsweek PSYCHOLOGIA

  W nowym numerze Newsweek EXTRA PSYCHOLOGIA (nr 7/2016) został opublikowany artykuł Wojciecha Wyplera pt. "Dobra zasada ograniczonego zaufania" poruszający problem nieuczciwych zachowań w relacji pracownik - pracodawca. Zapraszamy do lektury!

 • 2016-09-16 10:22

  "Anatomia zdrady" w Polsat News 2

  Informacja wydawcy programu "Prawy do lewego, lewy do prawego":

   

  15 września 2016. Afera warszawska zatacza coraz szersze kręgi. O mapie stołecznej reprywatyzacji opowiada Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". W drugiej części programu o tym, skąd się bierze niewierność i czy da się przed nią obronić. Gościem Witolda Jurasza jest Wojciech Wypler, ekspert psychologii kłamstwa, autor „Anatomii zdrady".

 • 2016-08-23 17:27

  Anatomia zdrady

  14 września to data premiery wydawniczej książki Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka ukazuje się nakładem MUZA SA.

   

  Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.

 • 2016-05-04 14:06

  Raport firmy MBC Smart: REKRUTACJA I RYNEK PRACY 2016. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

  Niniejszy raport ma za zadanie pokazać prognozę sytuacji na rynku pracy w 2016 roku...

 • 2016-04-18 08:39

  Między bezpieczeństwem a wolnością

  W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW konferencja pt. Między bezpieczeństwem a wolnością. Profilaktyka społeczna jako zadanie polityk publicznych...

 • 2015-09-02 09:06

  Interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”

  W dniach 24-25 września 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”.

 • 2015-04-08 09:43

  XIX Międzynarodowa Konferencja. Etyka w życiu gospodarczym.

  W dniach 7-8 maja 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego XIX edycja konferencji „Etyka w życiu gospodarczym”.

A A A

Technika szybkiego relaksowania się

Popularny i chyba najczęściej wymieniany, jako prosty sposób radzenia sobie ze zdenerwowaniem, sposób szybkiego odprężania się polega na:

 1. zamknięciu oczu
 2. liczeniu w myślach od 1 do 10
 3. założeniu, że wraz z doliczeniem do 10 osiągnie się stan relaksu, rozluźnienia
  oraz (opcjonalnie)
 4. wypowiedzeniu na zakończenie liczenia (w myślach, lub na głos) zdania: "jestem spokojny/a".

Skuteczniejsza metoda bazuje na odpowiednio zmodyfikowanym zadaniu odliczania, które zmusza do większego skupienia oraz w większym stopniu uzależnia rezultat od stosującej technikę, konkretnej osoby (tempo liczenia, wspierające założenia, praca wyobraźni).

 

Oto kolejne kroki tej techniki:

 1. Zamknij oczy.
 2. Odliczaj od 30 do 1 ("do tyłu"!), w takim tempie, aby przy cyfrze 1 osiągnąć pełne odprężenie fizyczne i umysłowe.
 3. Ostatnie cyfry (np. od 10 do 1)* staraj się bardzo wyraźnie zobaczyć w wyobraźni; powinny być niezwykłe - możesz wyobrażać je sobie w niezwykłych kolorach, krojach czcionki, teksturach, itp.; dobrze, aby były również dynamiczne - np. obracały się, pojawiały się i znikały w charakterystyczny sposób; mogą towarzyszyć im także dźwięki, muzyka.
 4. Pamiętaj, abyś kontrolował/a tempo odliczania i "wyświetlania" w wyobraźni kolejnych cyfr - ma być ono zsynchronizowane z pogłębiającym się uczuciem relaksu.
  Nie wyobrażaj sobie cyfry 1, nim nie osiągniesz pożądanego przez Ciebie stanu ciała i umysłu.

Technikę tę wykorzystuj doraźnie w sytuacjach zwiększonego stresu, napięcia. Wraz z kolejnymi jej powtórzeniami będziesz coraz szybciej i skuteczniej osiągał/a stan odprężenia.

 


* Zazwyczaj najlepsze rezultaty przynosi odliczanie tak określonego zakresu liczb (30 - 1), ze szczegółowym wyobrażaniem sobie cyfr 10 - 1. Przy pewnej wprawie udaje się czasem skrócić technikę - np. możesz odliczać od 10 do 1 a szczegółowo wyobrażać sobie cyfry 3 - 1, które staną się wystarczająco efektywnymi kotwicami stanu relaksu.