Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okolicznością, by poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wyjazd wraz z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna możliwość, żeby odpocząć, jednocześnie ofiarując pupilowi czas. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą skutecznością ,a także niską ceną. Są produkowane dla ras psów różnych rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, dlatego dają ogólną obronę psa. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w postaci zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki należy zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html