Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, jednak większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, byle łatwiej podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, albo do ścieków. W budowie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje na dół. Ten typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, ponieważ może wytwarzać kłopot przy wejściu. Gdy kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można zakupić nową i większą kuwetę, w tym celu, by wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek lubi rozkopywać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – trzeba uważać, iż poszczególne kotki nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się jak też zaopatrzyć się w akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html